Vseslovensko petje s srci je neformalen praznik, ki je letos že šestič povezal Slovence vseh generacij in družbenih slojev v skupnem prepevanju.

Petju so se pridružili tudi učenci petega razreda naše šole.

Dogodek se je na pobudo pivškega vrtca odvijal v ponedeljek, 23. aprila, v Krpanovem domu. Sodelujoče sta pozdravili podžupanja občine Pivka Majda Godina in ravnateljica naše šole mag. Nadja Černetič.

Otroci iz vrtca, naši petošolci in Vokalna skupina Rožmarinke so v veselem vzdušju prepevali slovenske ljudske pesmi, druženje pa ob spremljavi harmonike zaključili s pesmijo Mi se imamo radi.

Za udeležbo na prijetnem druženju se je vsem zahvalila Jana Gržinič, direktorica Zavoda za turizem Pivka in nas povabila, da se naslednje leto v še večjem številu pridružimo skupnemu prepevanju.