Otroci so v dopoldanskem času preživeli aktiven dan v naravi, kjer so z navdušenjem raziskovali Rakov Škocjan s kanuji. Naučili so se osnov veslanja, obenem pa uživali v edinstveni lepoti kraške pokrajine. Med plovbo po reki Rak so opazovali raznolike naravne znamenitosti, kot je veliki naravni most, jame in bujno rastje. Poleg rekreacije so pridobili tudi nova znanja o naravnih posebnostih kraškega sveta in varovanju okolja. Dopoldne je minilo v duhu sodelovanja, učenja in uživanja v naravi.

Popoldne so otroci pekli buhtle in se učili kurjenja ognja s kresili. Pri peki so pripravili testo, ga napolnili z marmelado in spekli buhtle.

Nato so se posvetili učenju kurjenja ognja na starodaven način, s kresili. Učili so se o pomenu varnosti pri uporabi ognja ter o tem, kako pravilno pripraviti taborni ogenj.