Prvi šolski dan je poseben za prav vse učence, še posebej za tiste, ki so letos prvič prestopili šolski prag in postali učenci Osnovne šole Pivka. 2. septembra je 50 pogumnih prvošolcev in prvošolk prvič zakorakalo v prostore šole. Pri tem sta jim odlično pomagali navihana Pika Nogavička (Vita Juvan) in odgovorna Anica (Nika Sotlar). Skupaj z njima so premagali še tisti majhen kanček strahu in negotovosti ter pogumno preskočili šolski prag. Vsak prvošolec je dobil kapo z imenom in logotipom šole ter liziko za slajši začetek. Otroke in njihove starše so nagovorili: gospa ravnateljica mag. Nadja Černetič, predstavnika policistov, gospod Ernest Margon iz sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu ter župan občine Pivka gospod Robert Smrdelj. S častno zaprisego pa je otoke v šolsko skupnost sprejela mentorica Tanja Stavanja.

Učiteljice