Učni cilji Erasmus+ Akreditacije so:

1. Izboljšati raven digitalnih kompetenc učiteljev in poznavanje učnih metodologij, inovacij, prevedenih iz drugih evropskih izobraževalnih sistemov ter jih povezati z inkluzijo.
  2. Izboljšati načine in metode inkluzije učencev s posebnimi potrebami in poznavanje novih pristopov promoviranja enakosti in nediskriminiranja.
  3. Izboljšati znanje tujih jezikov ter krepitev novih pristopov k poučevanju in učenju tujih jezikov, razvoj novih tehnologij za učenje tujih jezikov.

Pridobljena sredstva omogočajo, da se bodo učiteljice oz. vzgojiteljice v okviru projekta udeležile usposabljanj na evropskih organizacijah ter sledenja pouka na šolah po Evropi, 10 učencev devetih razredov bo izvedlo skupinsko mobilnost na šoli v Zagrebu na Hrvaškem ter 12 v Španiji, v kraju Ibi.

Pridobljeno znanje vseh udeležencev mobilnosti bo implementirano v učni proces, ki bo doprinesel posamezne učne rezultate v učenju in poučevanju v razredu.

V okviru Erasmus+ projektov bomo na šoli gostili oz. pripravili Erasmus teden za učence in spremljevalce iz Osnovna šole Bukovec iz Zagreba iz Hrvaške ter IES Fray Ignacio Barrachina iz mesta Ibi iz Španije.

Udeležba na seminarjih

ICT Tools for a Creative and Collaborative Classroom