Na Osnovni šoli Pivka je v šolskem letu 2016/17 tekmovanje za Kettejevo bralno značko opravilo 312 učencev, in sicer od 1. do 5. razreda 223 ter od 6. do 9. razreda 89 učencev. Učenci od 1. do 5. razreda so si za nagrado v Krpanovem domu v Pivki ogledali film, učence od 6. do 9. razreda pa je 6. junija na šoli obiskal slovenski raper, igralec, komik in prevajalec Boštjan Gorenc Pižama. To je bilo prav posebno doživetje, prevzeto s humorjem, zabavnostjo, predvsem pa zelo poučno in koristno. Navdušil nas je s svojim nastopom, ki je bil poln bogatih besed, humorja, komičnih prizorov ter smeha. Učenci in učiteljice smo zavzeto sledili njegovim predstavitvam prevodov  Kapitan Gatnika, Super Pleničkota in gospoda Gnilca ter se zamislili ob pripovedovanju odlomkov iz knjig Krive so zvezde in Čudo. Spoznali smo tudi dela Franceta Prešerna v drugačni, posodobljeni obliki, seveda avtor pa ni mogel niti mimo svoje prve samostojne knjige SLOLvenski klasiki. V našo spominsko knjigo je je ob koncu Boštjan Gorenc napisal: ˝Ljuba moja Pivka, v veliko veselje inu čast mi je bilo z vami se družiti inu vam o bukvah gor govoriti! Vse lepo in zabavno!˝ Hvala tudi njemu, da smo se z njim srečali!