Spoštovani starši, občani!

Občinski štab Civilne Zaščite obvešča vse občane in starše otrok, da se rast okuženih v občini še vedno ne umirja.

Rast števila okuženih  s SARS-CoV-2 v  občini Pivka se je v tednu pred prvomajskimi počitnicami odražala tudi v osnovni šoli, ko je bilo  več oddelkov v karanteni. Tudi po počitnicah zaznavamo večje število  okuženih učencev in učencev, ki jim je dodeljena karantena zaradi okužbe v družini, zato želimo še enkrat poudariti:

1. V  šolo naj  hodijo le zdravi učenci, brez znakov akutne okužbe dihal.

2. V kolikor je pri učencu potrjena okužba, naj starši to čimprej sporočijo v šolo, da bomo lahko pravočasno ukrepali po navodilih NIJZ.

3. Učenci, ki jim je priporočena karantena, naj jo dosledno upoštevajo do določenega datuma.

4. Učenci naj se v tem obdobju ne družijo v popoldanskem času oziroma naj upoštevajo vsa priporočila NIJZ.

Le s skupnimi močmi in odgovornim ravnanjem nam bo uspelo preprečiti širjenje okužbe in s tem ohranjati pouk v šoli.

Alenka Tomšič, ravnateljica OŠ Pivka

Jože Morel, poveljnik Občinskega štaba Civilne zaščite